Pomimo niepokojących sygnałów o wysokim poziomie bezrobocia wśród młodych, wykształconych ludzi studiować warto. To inwestycja, która przynosi jedna z najwyższych stóp zwrotu zainwestowanego kapitału.
Jak niszczy się dyski twarde, jak żyje się w Czarnobylu po 25 latach od katastrofy, dlaczego latają samoloty i czy horror może być źródłem wiedzy o kulturze? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, koniecznie wybierzcie się na wykłady i warsztaty, które już w poniedziałek rozpoczynają się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
...] Inicjatywa ta cieszy się niesłabnącym powodzeniem od 8 lat. Zainicjowana w 2005 r. co rok przeistacza niespełna 130-tysięczne miasto Dąbrowa Górnicza w tętniącą życiem stolicę polskiej nauki, w której przez 7 dni ożywają gorące dyskusje światowej sławy naukowców, prowadzone są debaty społeczno-kulturalne, organizowane spektakularne pokazy, eksperymenty, warsztaty i wykłady naukowe.
W dąbrowskiej Wyższej Szkole Biznesu ruszyła kolejna edycja Festiwalu Nauki. Już ósmą odsłonę tej imprezy uroczyście rozpoczęła debata panelowa: „Studiuj z głową! Czy wiesz, co Cię czeka na uczelni?". W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz szkolnictwa wyższego w naszym kraju.
Biorąc pod uwagę dzisiejszy rynek pracy, trudno też nie zadać pytania – Czy w ogóle warto studiować?
Poza wspomnianą debatą oferta Festiwalu Nauki to również liczne wykłady, warsztaty oraz spotkania z wybitnymi osobami ze świata nauki, kultury, czy mediów.
Tegoroczny Festiwal Nauki potrwa jeszcze do niedzieli 25 marca. Wszystkie imprezy są bezpłatne i otwarte dla każdego. Szczegółowe informacje o terminach zaplanowanych wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej dąbrowskiego festiwalu.
Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, koniecznie wybierzcie się na wykłady i warsztaty, które już w poniedziałek rozpoczynają się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. VIII Festiwal Nauki będzie serwował ciekawostki [...]
Debata "Studiuj z głową! Czy wiesz co Cię czeka na uczelni!", zainauguruje VIII Festiwal Nauki, który w poniedziałek 19 marca rozpoczyna się w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie, podczas którego będzie można poznać dobroczynne skutki uderzenia w głowę, dowiedzieć jakie konsekwencje ekonomiczne niosą ze sobą zmiany klimatyczne zakończy się w niedzielę 25 marca. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.
Dla miłośników nanonauki i genetyki, pasjonatów podróży i aromatycznych kultur, obserwatorów gwiazd i poszukujących życia w kosmosie, zakorzenionych w tradycji i historii, literatów amatorów i dla wszystkich tych, dla których nauka jest czymś więcej niż tylko książkową wiedzą, organizowany jest już po raz 8 Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej. Festiwal odbędzie się w dniach 19-25 marca 2012 r.
W dniach 19 – 25 marca 2012 r. w Dąbrowie Górniczej odbył się w VIII Festiwal Nauki. Organizatorem Festiwalu jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Celem Festiwalu jest ukazanie przydatności wiedzy, zademonstrowanie praktycznych korzyści wynikających z jej rozwoju. Festiwal kierowany jest do mieszkańców regionu. W jego trakcie odbywają się spotkania, dyskusje, pokazy, wykłady, prezentujące różne dokonania naukowe oraz ciekawostki z różnych dziedzin nauki.
W dniach 19 – 25 marca 2012 r. w Dąbrowie Górniczej odbył się w VIII Festiwal Nauki. Organizatorem Festiwalu jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Celem Festiwalu jest ukazanie przydatności wiedzy, zademonstrowanie praktycznych korzyści wynikających z jej rozwoju. Festiwal kierowany jest do mieszkańców regionu. W jego trakcie odbywają się spotkania, dyskusje, pokazy, wykłady, prezentujące różne dokonania naukowe oraz ciekawostki z różnych dziedzin nauki.
We wtorek w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oficjalnie zainaugurowano VIII Festiwal Nauki. Przez kilka kolejnych dni w budynku uczelni odbędzie się kilkadziesiąt spotkań, wykładów, prezentacji oraz warsztatów z różnych dziedzin nauki i techniki. Festiwal potrwa do niedzieli.
Chociaż pierwsze wykłady w ramach VIII Festiwalu Nauki organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu rozpoczęły się w poniedziałek, jego oficjalne otwarcie nastąpiło 20 marca.
Debatę inauguracyjną dotyczącą problemów ludzi, którzy stoją przed wyborem odpowiedniego kierunku studiów otworzył Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej. - Sam jestem doskonałym przykładem na to, że nasze życie zawodowe nie zawsze toczy się zgodnie z wykształceniem. Dziś jestem prezydentem miasta, chociaż studiowałem medycynę – przypomniał Zbigniew Podraza.
Dla miłośników nanonauki i genetyki, pasjonatów podróży i aromatycznych kultur, obserwatorów gwiazd i poszukujących życia w kosmosie, zakorzenionych w tradycji i historii, literatów amatorów i dla wszystkich tych, dla których nauka jest czymś więcej niż tylko książkową wiedzą, organizowany jest już po raz 8 Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej.
W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej dzisiaj rozpoczyna się VIII edycja Festiwalu Nauki. Festiwal potrwa do niedzieli. Co przygotowali organizatorzy na tegoroczną edycję Festiwalu Nauki? Mówi Magdalena Kot-Radojewska z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej: Do kogo jest adresowany festiwal. Mówi ponownie Magdalena Kot-Radojewska:
Festiwal, jak co roku, obfitował będzie w wykłady, prelekcje i pokazy. Posłuchać będzie można m.in. o tradycjach miłosnych w Zagłębiu, wczesnośredniowiecznym hutnictwie srebra i ołowiu rozwijającym się od Olkusza po Bytom, wziąć udział w warsztatach w Obserwatorium Astronomicznym w Zespole Szkół nr 1 czy obejrzeć starodruki ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Jak niszczy się dyski twarde, jak żyje się w Czarnobylu po 25 latach od katastrofy, dlaczego latają samoloty i czy horror może być źródłem wiedzy o kulturze? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, koniecznie wybierzcie się na wykłady i warsztaty, które już w poniedziałek rozpoczynają się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
VIII edycja Festiwalu Nauki to ponad 60 spotkań, zarówno w siedzibie Uczelni, jak i w instytucjach partnerskich, ponad 60 wybitnych prelegentów z całej Polski, a ponadto przegląd filmów, spektakularny pokaz niszczenia dysków, teatr skazanych kobiet z zakładu karnego w Lublińcu, nocne pokazy nieba i wiele innych.
[...] Zainteresowanych praktycznymi aspektami nauki i kultury zapraszamy na warsztaty: fotograficzne, ceramiczne, „De coupage", przy użyciu tkaniny artystycznej, w zakresie neuroprogramowania lingwistycznego (NLP); zwiedzanie: Kopalni Ćwiczebnej Muzeum Miejskiego „Sztygarka", wystaw stałych i czasowych, m.in.: „Mamuty władcy plejstoceńskiej tundry", „Wyzwolenie Przez Widzenie", „Jak żył dawniej rolnik i górnik na ziemi zagłębiowskiej" oraz spektakle teatralne grupy parateatralnej i quasi kabaretowej „Jawny wałek", „Soute z zimnej wody".
[...] Inicjatywa ta cieszy się niesłabnącym powodzeniem od 8 lat. Zainicjowana w 2005 r. co rok przeistacza niespełna 130 tysięczne miasto Dąbrowa Górnicza w tętniącą życiem stolicę polskiej nauki, w której przez 7 dni ożywają gorące dyskusje światowej sławy naukowców, prowadzone są debaty społeczno-kulturalne, organizowane spektakularne pokazy, eksperymenty, warsztaty i wykłady naukowe.
Wśród gości VIII Festiwalu Nauki znajdą się wybitne autorytety naukowe z całej Polski, m.in. prof. Danuta Sthral, prof. Krystyna Skarżyńska, prof. Jadwiga Stawnicka, prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski.
Dla miłośników nanonauki i genetyki, pasjonatów podróży i aromatycznych kultur, obserwatorów gwiazd i poszukujących życia w kosmosie, zakorzenionych w tradycji i historii, literatów amatorów i dla wszystkich tych, dla których nauka jest czymś więcej niż tylko książkową wiedzą, organizowany jest już po raz VIII Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej.
Jakie mogą być dobroczynne skutki uderzenia w głowę, jakie konsekwencje ekonomiczne niosą ze sobą zmiany klimatyczne, czy katastrofa w Czarnobylu czegokolwiek nas nauczyła - tego dowiedzą się uczestnicy VIII Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej. Odbędzie się on między 19 a 25 marca. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.
Czy chciałbyś, aby informacje o twoich chorobach, stanie konta w banku, płaconych podatkach albo prywatne zdjęcia i e-maile dostały się w niepowołane ręce i zostały opublikowane w Internecie bez twojej zgody? Na pewno nie - dlatego tak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo danych przechowywanych w formie elektronicznej, w tym również na nieużywanych już dyskach, płytach CD/DVD, czy pendrive'ach oraz takie niszczenie tych nośników, żeby nikt nie mógł dotrzeć do zapisanych na nich informacji.
[...] "Wśród partnerów 8 Festiwalu Nauki znalazły się m.in. następujące instytucje: Rada Upowszechniania Nauki przy Polskiej Akademii Nauk, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej." [...]
[...] "Zainteresowanych praktycznymi aspektami nauki i kultury zapraszamy na warsztaty: fotograficzne, ceramiczne, „Decoupage", przy użyciu tkaniny artystycznej, w zakresie neuroprogramowania lingwistycznego (NLP); zwiedzanie: Kopalni Ćwiczebnej Muzeum Miejskiego „Sztygarka", wystaw stałych i czasowych, m.in.: „Mamuty władcy plejstoceńskiej tundry", „Wyzwolenie Przez Widzenie", „Jak żył dawniej rolnik i górnik na ziemi zagłębiowskiej" oraz spektakle teatralne grupy parateatralnej i quasi kabaretowej „Jawny wałek", „Soute z zimnej wody"." [...]
[...] "Wśród najciekawszych tematów tegorocznych spotkań festiwalowych znalazły się m.in. wykłady: „Czysta energia czy czysta głupota? Czarnobyl po 25 latach”, ”Nano dla Mega Bogaczy, czyli o Nanotechnologii dla Ludzi Biznesu”, „Programowanie genetyczne”, „Przenikanie kultur – Indie. Świat barw, aromatów, pięknych ludzi i budowli. Przedstawienie rozmaitych aspektów kultury indyjskiej”, „Autystyczny umysł”, „Nieumarły, czyli kochać do szaleństwa i nad życie." [...]
Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej cieszy się niesłabnącym powodzeniem od 8 lat. Zainicjowana w 2005 r. co rok przeistacza niespełna 130 tysięczne miasto Dąbrowa Górnicza w tętniącą życiem stolicę polskiej nauki, w której przez 7 dni ożywają gorące dyskusje światowej sławy naukowców, prowadzone są debaty społeczno-kulturalne, organizowane spektakularne pokazy, eksperymenty, warsztaty i wykłady naukowe. Tegoroczna, 8 edycja odbędzie się w dniach 19-25 marca 2012 r.
Dla miłośników nanonauki i genetyki, pasjonatów podróży i aromatycznych kultur, obserwatorów gwiazd i poszukujących życia w kosmosie, zakorzenionych w tradycji i historii, literatów amatorów i dla wszystkich tych, dla których nauka jest czymś więcej niż tylko książkową wiedzą, organizowany jest już po raz 8 Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej.
Jak niszczy się dyski twarde, jak żyje się w Czarnobylu po 25 latach od katastrofy, dlaczego latają samoloty i czy horror może być źródłem wiedzy o kulturze? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, koniecznie wybierzcie się na wykłady i warsztaty, które już w poniedziałek rozpoczynają się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Festiwal Nauki to cykliczne przedsięwzięcie popularno-naukowe, którego celem jest przede wszystkim promocja nauki. Tegoroczna edycja rozpoczyna się już dziś w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.