Słowo od organizatorów

Idea Festiwalu Nauki  w Dąbrowie Górniczej zrodziła się w 2005 roku. Wspólnie z Urzędem Miejskim  podjęliśmy się stworzenia wyjątkowego wydarzenia popularyzującego naukę na terenie województwa śląskiego. Przez ostatnie 12 lat Festiwal Nauki stał się jedną z najważniejszych inicjatyw naukowych w południowej Polsce, która odbywa się w pięciu miastach: Dąbrowa Górnicza, Cieszyn, Kraków, Olkusz i Żywiec. Ma rzesze swoich wiernych fanów, a liczba zainteresowanych wzrasta z roku na rok. We wszystkich edycjach festiwalu uczestniczyło już 150 tys. osób. Festiwal Nauki ma na celu integrację środowiska naukowego wokół promowania nauki, kształtowanie postaw odpowiedzialności uczonych za wykorzystywanie odkryć naukowych, promocję regionalnych inicjatyw edukacyjnych oraz uzdolnionej młodzieży. To także sposób na zainteresowanie biznesu potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych. Podczas Festiwalu Nauki nie unikamy spraw trudnych i drażliwych, a podejmowane tematy są odpowiedzią na ważne dylematy społeczne. W formie atrakcyjnej i zrozumiałej dla każdego odbiorcy staramy się prezentować osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy. W tym roku szczególnie zachęcam Państwa do udziału w dwóch debatach panelowych pn.: „Od nędzy do pieniędzy” która odbędzie się w dniu 16 marca 2016 r. oraz „Pieniądze to nie wszystko”, która odbędzie się w dniu 18 marca 2016 r. Podczas debat poruszymy problematykę roli pieniądza w osiąganiu celów biznesowych i osobistych. Z drugiej strony pokażemy, że w pogoni za „więcej i coraz więcej” często zapominamy, że życie to nie tylko praca i pieniądze.

Zdzisława Dacko - Pikiewicz Rektor Wyższej Szkoły Biznesu

Z wielką przyjemnością zapraszam na organizowany wspólnie z Wyższą Szkołą Biznesu XII Festiwal Nauki. Zbliżające się wydarzenia to propozycja skierowana do wszystkich tych, którzy chcą posłuchać czym zajmuje się współczesna nauka, poszerzyć swoje horyzonty i wziąć udział w niezwykle ciekawych wykładach i spotkaniach. Przez tydzień od 14 do 20 marca 2016 r. w atrakcyjnej i przyjaznej dla wszystkich formie prezentowane będą osiągnięcia w wielu dziedzinach wiedzy. Będzie to też okazja dla najmłodszych, aby poprzez zabawę wejść w fascynujący świat nauki i odkrywać jego tajniki. Podobnie jak w latach ubiegłych na uczestników imprezy czekają interesujące wykłady, dyskusje panelowe, pokazy i warsztaty. Wyższa Szkoła Biznesu, jako główny organizator przedsięwzięcia zadbała o to, by każdy zainteresowany rozwojem wiedzy i nauki znalazł coś interesującego dla siebie. W ramach Festiwalu Nauki wiele atrakcyjnych propozycji dla chętnych w każdym wieku zaoferują także miejskie instytucje w tym Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Centrum Sportu i Rekreacji, Zespół Szkół nr 1  z obserwatorium astronomicznym oraz Miejska Biblioteka Publiczna.  Podczas tegorocznej edycji znajdą więc Państwo wykłady poświęcone zdrowiu, bezpieczeństwu, nowoczesnym technologiom, pieniądzu i ekonomii, przyszłości a także… miłości. Formuła Festiwalu sprawia, że z każdym rokiem przybywa entuzjastów i zwolenników jego idei a sama impreza na stałe zagościło już w kalendarzu najważniejszych przedsięwzięć popularyzujących wiedzę. Jeśli nie mieliście jeszcze Państwo okazji uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych serdecznie zapraszam. Spotkania są otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych. Życząc dobrej zabawy, zachęcam do korzystania z osiągnięć nauki dla swojego dobra i rozwoju.

Zbigniew Podraza Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza

Akceptuj Więcej informacji